Η Διεύθυνση του Γενικού Λυκείου Λουτρακίου και ο Σύλλογος Διδασκόντων Καθηγητών συγχαίρουν τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου του σχολικού έτους  2016-17 για την εισαγωγή τους στα Ανώτατα και Ανώτερα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Τα ποσοστό επιτυχίας των μαθητών του σχολείου μας που εισάγονται σε  Ανώτατα κα Ανώτερα Εκπαιδευτικά ιδρύματα ξεπερνά το 80% (59 από 73).

Ευχόμαστε στους μαθητές μας κάθε επιτυχία στις σπουδές τους, να έχουν πάντα υγεία και καλή σταδιοδρομία.

Να ευχηθούμε και στους  μαθητές που δεν τα κατάφεραν στις φετινές εξετάσεις  ότι υπάρχουν πολλές ευκαιρίες και διαφορετικές διαδρομές που μπορούν να ακολουθήσουν στην ζωή τους, επιλέγοντας κάτι που οι ίδιοι θα αγαπήσουν και θα το υπηρετήσουν με αφοσίωση.

Επιτυχόντες 2017