Ο Δήμος Λουτρακίου -Περαχώρας συνεχίζει την αλληλεγγύη και τη συμπαράστασή προς τους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας με τη συγκέντρωση σχολικών ειδών για τους μαθητές των πλημμυροπαθών περιοχών, σε συνεργασία με την Α’ βάθμια και Β’ βάθμια Σχολική Επιτροπή του Δήμου και την αμέριστη συμβολή των σχολείων του Δήμου μας.
Τα είδη που συγκεντρώνονται είναι τσάντες, μολύβια, τετράδια, στυλό, μαρκαδόροι, χάρακες, μπλοκ ζωγραφικής και όλα όσα χρειάζονται οι μαθητές για το σχολείο τους. Τα σχολικά είδη που θα προσφερθούν θα πρέπει να είναι καινούρια ή μεταχειρισμένα, αλλά σε άριστη κατάσταση, έτοιμα να χρησιμοποιηθούν.
Η συγκέντρωση των παραπάνω ειδών θα γίνεται εντός των σχολείων του Δήμου.

Στο σχολείο μας η συγκέντρωση των σχολικών ειδών θα γίνεται μέχρι και την Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2023.