Την Παρασκευή 23 Ιουνίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο Παραλιακό Πάρκο Λουτρακίου το 5ο Μαθητικό Μουσικό  Φεστιβάλ Κορινθίας. Με μεγάλη δεξιοτεχνία και αγάπη για το τραγούδι, μαθητές και μαθήτριες από σχολεία του Νομού Κορινθίας παρουσίασαν αγαπημένα τους τραγούδια. Η βραδιά ήταν υπέροχη και όλοι απόλαυσαν τα παιδιά να δίνουν τον καλύτερο ευατό τους.

Την εκδήλωση προλόγησε η υποδιευθύντρια του ΓΕΛ Λουτρακίου κα. Δόσχορη Φανή και στην συνέχεια το λόγο τον πήραν οι μαθητές οι οποίοι μας μάγεψαν με τις εκτελέσεις των τραγουδιών.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές, στους καθηγητές τους και βέβαια στους γονείς που συνόδευσαν και καμάρωσαν τα παιδιά τους.

Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στο Γυμνάσιο και Λύκειο Βέλου, στο Λύκειο Χιλιομοδίου, στο Μουσικό Σχολείο Κορίνθου  στο Λύκειο Λουτρακίου και σε όσους εργάστηκαν για να φέρουν εις πέρας την υπέροχη αυτή εκδήλωση.

Η βραδιά ολοκληρώθηκε με απονομή τιμητικών επαίνων στους μαθητές και στους καθηγητές των σχολείων που συμμετείχαν στην εκδήλωση.

Ραντεβού του χρόνου, στο 6ο Μαθητικό Μουσικό Φεστιβάλ Κορινθίας