Σύμφωνα με την αριθμ.Φ.251/159037/Α5/20-11-2020 Υπουργική Απόφαση (ΦΕΚ 5158 Β ́/21-11-2020), η έναρξη της διαδικασίας υποβολής της Αίτησης –Δήλωσης(Α-Δ)υποψήφιων που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, θα γίνεται πλέον εντός του μήνα Νοεμβρίου του σχολικού έτους, κατά το οποίο ο/η υποψήφιος/α επιθυμεί τη συμμετοχή του/της στις πανελλαδικές εξετάσεις. Ειδικά για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ του 2021, λόγω των έκτακτων υγειονομικών συνθηκών, η Αίτηση-Δήλωση θα υποβληθεί πρώτα ΜΟΝΟ από τους μαθητές/ριες τελευταίας τάξης ΓΕΛ και σε επόμενο στάδιο από τους αποφοίτους. Συγκεκριμένα για τις πανελλαδικές εξετάσεις του έτους 2021, μέχρι το τέλος Νοεμβρίου οι μαθητές τελευταίας τάξης ΓΕΛ θα υποβάλουν την Αίτηση –Δήλωση, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου(e-mail) στη σχολική τους μονάδα, η οποία και θα καταχωριστεί ηλεκτρονικά.

Η παρούσα εγκύκλιος αφορά μόνο τους μαθητές/ριες της τελευταίας τάξης ΓΕΛ (Γ ́ ημερησίου και Γ ́ τριετούς εσπερινού) οι οποίοι/ες επιθυμούν τη συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση το ακαδ. έτος 2021-22. Ως προθεσμία για την υποβολή της Αίτησης –Δήλωσης των μαθητών/τριών που επιθυμούν να λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2021, ορίζεται το χρονικό διάστημα από Τετάρτη 25 Νοεμβρίου έως και Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020

ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ

ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2021

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΕΔΩ

ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ (ΜΟΝΟ ΤΑ ΓΚΡΙ ΠΛΑΙΣΙΑ) ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΣΤΟ EMAIL ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ  ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020:       mail@lyk-loutr.kor.sch.gr

ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΑΥΤΗ.
ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ