ΓΕΝΙΚΟ     ΛΥΚΕΙΟ       ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Picture1

Το σχολείο μας βρίσκεται στο Λουτράκι στην άκρη του πάρκου της πόλης (Πάρκο Δεξαμενής).

Βρίσκεται στον ίδιο χώρο με το Γυμνάσιο Λουτρακίου και ουσιαστικά στερείται δικού του κτιρίου. H στέγαση αρκετών αιθουσών σε λυόμενες αίθουσες δημιουργεί προβλήματα στη λειτουργία του σχολείου.

Παρ? όλα αυτά κάθε χρόνο έχει σημαντικές επιτυχίες στις Πανελλήνιες εξετάσεις.

Το προσωπικό του σχολείου μας διακρίνεται για την πολύχρονη πείρα στη διδασκαλία των μαθημάτων και την επιστημονική του κατάρτιση.

Στο σχολείο μας λειτουργούν εργαστήρια Φυσικής, Χημείας, Ηλεκτρονικών Υπολογιστών, υπάρχει επίσης βιβλιοθήκη που όμως είναι ανενεργή λόγω έλλειψης χώρου.

Οι καθηγητές του σχολείου κάνουν κάθε προσπάθεια ώστε οι δυσκολίες που παρουσιάζονται λόγω της προβληματικής κτιριακής κατάστασης να μην δυσκολέψουν πολύ την πρόοδο των μαθητών.

Τηλέφωνα Επικοινωνίας   27440 65001 , 27440 67622

FAX               2744069272